Szczegóły oferty

Nasza Oferta

Oferujemy kompleksowe i wysokiej jakości usług z dziedziny stomatologi. Świadczymy wiele różnych zabiegów od kosmetycznych zmian poprzez leczenie wad zgryzu, kończąc na złożonych operacjach.

Nowocześnie wyposażone gabinety stomatologiczne

Najlepsi Stomatolodzy

Najkrótsze kolejki

DENTYSTA BEZ BÓLU- CZY TO MOŻLIWE?

                Wielu z nas choć raz w życiu, czekając pod drzwiami gabinetu stomatologicznego, słyszał okrzyki bólu. Całkiem możliwe, że zdarzyło ci się także heroicznie poprosić o borowanie bez znieczulenia, co finalnie skończyło się ogromnym bólem i traumą przed dentystą. Natomiast inna inna grupa ludzi wręcz do przesady boi się nie tyle wiertła, co igły. Badania pokazują, że 39% Polaków boi się umówić do stomatologa. Nie dziwi nas zatem informacja, że 99% Polaków ma próchnicę. Nieleczone zęby mogą skutkować bardzo dużymi powikłaniami dla ogólnej kondycji organizmu, dlatego nowoczesna stomatologia wychodzi naprzeciw wszystkim lękom swoich pacjentów i serwuje coraz to bardziej innowacyjne sposoby znieczuleń.

 

  1. Dla tych, co mdleją na widok strzykawek…

Każdy z nas ma jakieś fobie. Niektórzy źle czują się w ciasnych pokojach, inni przesadnie boją się pająków, są zaś i tacy, którzy odczuwają panikują na widok strzykawek. Jest to strach zupełnie normalny i nie należy się go wstydzić. Duża grupa ludzi nie zdaje sobie sprawy z możliwości dzisiejszej medycyny i wciąż funkcjonuje w świecie, gdy dentysta był w stanie wyrywać nam ząb „na żywo”, ponieważ „skończyły się limity znieczuleń”. Jeśli strach przed najmniejszym nawet bólem jest dla ciebie nie do przeskoczenia, można rozważyć zastosowanie nowoczesnych metod znieczulania. Poniżej opisujemy najciekawsze z nich:

-„magiczna różdżka”- jest to komputerowa metoda blokowania bólu. Urządzenie to przypomina kształtem różdżkę lub długopis, dlatego często nazywa się je z po niemiecku „Wand” lub po prostu „magiczna różdżka”. Bardzo często tę technologię stosuje się w gabinetach stomatologicznych dla najmłodszych, ponieważ płyn znieczulający jest podawany przez urządzenie, które nie powoduje bolesnego zaaplikowania leku w tkanki. Nie wyczujemy również żadnej strzykawki. Dodatkowym plusem tej technologii  jest również brak skutków ubocznych- podniebienie i język pozostają niesparaliżowane,   więc możemy po takim znieczuleniu bez problemu mówić. Częściowy paraliż przy znieczuleniu standardowym często powoduje nieprzyjemne wrażenia a nawet ataki paniki.

 

-gaz rozweselający- Zastosowanie podtlenku azotu zmieszanego z tlenem, jest bardzo przyjemnym i częstym sposobem ograniczania bólu. Gaz rozweselający uspokaja, odpręża i nieznacznie otumania, przez co jest nam zdecydowanie prościej oddać się „pod skalpel” profesjonalisty, zamiast panicznie cofać głowę. Ta technika walki z bólem jest również dosyć często  stosowana w trakcie wizyt dla dzieci. Jej największe zalety, to brak konieczności korzystania z igieł. Gaz nie powoduje także drętwienia w jamie ustnej. Inhalatory, przez które podawany jest podtlenek azotu najczęściej pachną owocami, co jest dodatkowym plusem dla pacjenta. Zdarza się, że pacjenci są w tym stopniu zrelaksowani, że zasypiają na fotelu dentystycznym i budzą się dopiero, kiedy „jest już po”.

 

-żel, plaster, spray- Na nasze specjalne życzenie dentysta może też wykorzystać specjalny plaster, żel lub spray.   Preparat ten po przyłożeniu go do policzków znieczuli miejscowo wybrany fragment i łatwiej będzie nam podać środek podawany za pomocą igły.

2. Hipnotyzowanie, relaksowanie i inne bólu uśmierzanie

Rozwój medycyny dostarcza coraz więcej metod eksperymentalnych. Istnieje coraz więcej ośrodków stomatologicznych, które oferują uśmierzanie bólu za pomocą zupełnie nowatorskich metod, na przykład z pogranicza hipnozy. Te metody w Polsce pozostają jednak w sferze urozmaiceń, chociaż są również skuteczne. Metody „hipnotyczne” polegają na wykorzystaniu odpowiednio zaprogramowanych programów, które emitują relaksacyjne melodie i fale dźwiękowe o zróżnicowanym natężeniu. W taki nasz umysł i ciało jest wprowadzany w cudowny stan odprężenia, co pozwala nam się uspokoić podczas zabiegu i bez paniki oddać w ręce dentysty. W niektórych gabinetach pacjent podczas zabiegu dostaje także gogle Virtual Reality. Dzięki nim może „przenieść się” do innego wymiaru, podziwiając niesamowite, realistyczne widoki i słuchać odprężającej muzyki.

3. Strzykawka bezigłowa- jest to narzędzie podobne do „magicznej różdżki”. Powinno łagodzić wstrzykiwanie preparatu znieczulającego do tkanek miękkich i minimalizować uczucie „rozpychania” tkanek przez wlewany weń płyn. Strzykawka bezigłowa ma wygląd małych rozmiarów pistoletu. Urządzenie to stopniowo aplikuje nam środek, dzięki czemu nie jest to aż tak bolesne jak normalna strzykawka.

4. Kto powinien unikać znieczuleń?

Wizja korzystania z zabiegów u dentysty bez możliwości znieczulenia, może być paraliżująca. Jeśli nie masz żadnych przeciwwskazań, zawsze warto poprosić o znieczulenie. Żyjemy w XXI wieku, szkoda się więc bezsensownie męczyć. Są jednak okoliczności, kiedy potrzeba lekarza uświadomić, że zastosowanie zwyczajnego preparatu znieczulającego nie jest możliwe. Za najczęstsze przeciwwskazanie do przyjmowania znieczulenia uznawana jest ciąża. Specjalistyczne analizy pokazują, że znieczulenie miejscowe nie wpływa negatywnie na rozwój dziecka, zatem bez przeszkód możesz iść do dentysty , jeśli jesteś w ciąży. Warto jednak poinformować o tym fakcie lekarza, który ewentualnie dobierze delikatniejszy środek, albo zmniejszy trochę jego dozę. Bardzo istotnym przeciwwskazaniem do stosowania znieczulenia u dentysty jest przyjmowanie preparatów, które rozrzedzają krew. Do tej grupy leków wliczamy m. in. aspirynę, dlatego jeżeli np. krótko przed wizytą u lekarza zażywałeś aspirynę, obowiązkowo powiedz o tym stomatologa. Dentysta powinien też wiedzieć, jeśli masz dotkliwe uczulenia na określone produkty lub środki farmakologiczne.

 

Prof. Fusce Tellus


Wysoko ceniony dentysta specjalizujący się w chirurgi stomatologicznej


Prof. Cras Egestas


Lubiana i ceniona wśród pacjentów pani stomatolog. Specjalizuje się w stomatologi dziecięcej. Jest znana z tego że potrafi porozumieć się nawet z najbardziej nieznośnym dzieckiem.